Budownictwo

Pojazdy w budownictwie

Różnorodność pojazdów stosowanych w budownictwie wyklucza możliwość stosowania standardowych rozwiązań do monitoringu flot. Sposób użytkowania maszyn budowlanych wymaga indywidualnego podejścia w zakresie kontroli gospodarki paliwa, realnego czasu pracy oraz rezerwacji pojazdów do wykonywania konkretnych zadań.

Paliwo i czas pracy na placu budowy

Większość rozwiązań informatycznych wspierających kontrolę gospodarki paliwem nie sprawdza się w trudnych warunkach placu budowy. System do kontroli paliwa FC.frameLOGIC pozwala na precyzyjną kontrolę tankowań niezależnie od miejsca oraz od tego czy silnik pojazdu jest włączony. Nasze rozwiązanie umożliwia określenie faktycznego spalania na godzinę pracy każdej z maszyn oraz wykrycie bezczynności na włączonym silniku. Wraz zsystemem do zarządzania flotą FM.frameLOGIC udostępniamy również czytelny wykres czasu pracy pojazdów. Po zamontowaniu odpowiednich czujników pokazuje rzeczywistą pracę każdej z maszyn. Oferujemy urządzenia do pomiaru pracy elementów ruchomych (np. koparek, ładowarek), włączników i przełączników urządzeń a także czujniki obrotów dla betonomieszarek.

Rezerwacja pojazdów i podział prac

Niezwykle przydatnym w budownictwie modułem dodatkowym naszego systemu FM.frameLOGIC jest Rezerwacja zasobów pozwalająca na zarządzanie podziałem pojazdów do różnych zadań. Osoby odpowiedzialne za prowadzenie prac budowlanych mogą zgłosić zapotrzebowanie na konkretny typ pojazdu, który na podstawie informacji o dostępności może być przydzielany przez dyspozytora. Zdefiniowanie placów budowy jako obszarów na mapie, pozwala skontrolować czy pojazd zgodnie z rezerwacją wykonał swoje zadanie w odpowiednim miejscu. Nasz system zbiera wszelkie informacje o poniesionych kosztach związanych z pracą pojazdu i dzieli je odpowiednio na niezależne konta księgowe dla różnych inwestycji budowlanych.

top
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek) do poprawnego funkcjonowania i statystyk. Więcej informacji znajduje się w „Polityce prywatności”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie cookies – zamknij naszą stronę.
Wyrażam zgodę